Září 2008

Oplodnění fen -2.část-– inseminace feny

25. září 2008 v 13:38 | Noo_ThE_LA |  Pohlavní život
Umělé oplodnění fen část II. - inseminace feny
Nejdůležitějším předpokladem úspěšnosti prováděné inseminace je správný odhad doby, ve které se provádí. Za nejvhodnější dobu se považuje 9. - 13. den po objevení prvních příznaků hárání, vyjímky jsou ale velmi časté. Klinicky je možnost svolnost k páření rozpoznat podle změny chování k psům a také podle ukončeného krvavého výtoku, který se v té době mění na slabě růžový až žlutý. Období estru lze určit také cytologickým vyšetřením stěru z vaginální sliznice. K umělému osemenění se požívá pryžový katetr nebo lépe pipeta z plastu, která se napojí na celoskleněnou stříkačku.

Umělé oplodnění fen-1.část-semeno psa

24. září 2008 v 13:00 | Noo_ThE_LA |  Pohlavní život
Umělé oplodnění fen část I. - semeno psa
Metody umělého oplodnění fen se v chovu psů využívají jen ojediněle a spíše jako omezená forma reprodukce.
Důvody, proč je umělé oplodnění vyžadováno jsou většino ekonomického rázu (převoz semene na velkou vzdálenost), nebo nelze uskutečnit krytí přirozenou cestou buď ze strany psa (zhojené zranění pánevních končetin, dříve zlomená pyjová kost, poruchy libida po dlouhé přepravě, pokusy o krytí v nevhodném prostředí, nadměrné pohlavní vzrušení apod.)

Akutní příznaky onemocnění

24. září 2008 v 12:00 | Noo_ThE_LA |  Nemoci psů
Akutní příznaky onemocnění Projeví-li se u psa kterýkoli z těchto příznaků, okamžitě kontaktujte a navštivte se psem veterinárního lékaře! - opakující se zvracení, které trvá déle než 2 hodiny - průjem, který trvá déle než 24 hodin - krvácení z tělních otvorů - těžké nebo rychlé dýchání - slabost, kolaps - netypické a neobvyklé chování - bolestivost - svědivost a škrábání

ZdroJ:efauna.cz

Jak používat povel...!

23. září 2008 v 18:04 | Noo_ThE_LA |  Povely
Jak používat povel?
Předně je nutné si uvědomit, co takový povel pro psa znamená. Povel je pro člověka slovo, které většinou něco znamená. Např. sedni je rozkazovací způsob a každý člověk (ten, kdo umí česky) by ho měl pochopit tak, že po něm někdo naléhavě chce, aby si sedl. Pro psa je povel sedni jen zvuk. Absolutně nechápe významový smysl tohoto slova. Ale jak to, že někteří psi na tento povel reagují? Je to opět podmíněný reflex. Pokud se něco opakuje dostatečně dlouho, pes vychází z předchozí zkušenosti a v tomto případě si např. začne sedat.

Já a Kenýsek..!

23. září 2008 v 18:01 | Noo_ThE_LA |  Moje díla!
Takže jsem se nudila... A dělala jsem si fotku na líbko... Mě se to moc líbí..! Je to moje všechno ..!

Agility-Pitbull..!

18. září 2008 v 12:00 | Noo_ThE_LA |  Videjka s psíkama
Tak tu je zas videjko AGILITY .. A je to s Pitbullíkem .. Pitbull neni blbé a zlé plemeno jak si polovina zas** světa myslí .. !
Jak jsou šikovný..!↑

Umělá výživa štěnat

17. září 2008 v 15:00 | Noo_ThE_LA |  Výživa
Umělá výživa štěnat

Po dobu kojení dostávají štěňata veškeré živiny spolu s mateřským mlékem. Pokud fena po porodu onemocní zánětem mléčné žlázy nebo jinou nemocí, většinou mléko ztratí. Mléko z nemocné žlázy je pro štěňata nevhodné. Z některých příčin také fena může mít mléka nedostatek. Nedostatek mléka se na štěňatech projeví jejich neklidem a malém přírůstku na váze. Ve všech těchto případech je nutné zajistit štěňatům umělou výživu nebo výživu u jiné, kojící feny, která má menší počet štěňat nebo u feny, u které proběhla zdánlivá březost. Pokud není možné přistavit štěňata k jiné feně, je nutné mateřské mléko nahradit umělou výživou.

Pes a cizí lidé

17. září 2008 v 14:00 | Noo_ThE_LA |  Výcvik
Pes a cizí lidé

K cizím lidem by se měl pes chovat přirozeně, neměl by vůči nim být ani plachý, ani přehnaně přátelský, ale ani agresivní. Uvnitř svého teritoria by měl být ostražitý, venku by měl být vůči cizím lidem lhostejný. Pes by se měl také naučit ignorovat lidi, kteří na něj promluví. Jako majitelé psa byste měli psu zabránit jak v důvěrnostech k cizím lidem, tak v agresivnímu chování.

14.9.08- Kočka

16. září 2008 v 18:20 | Noo_ThE_LA |  !Deníček!
Ahojky takže vám zas napíšu něco z naší velké 3hodinové procházky ... Byly jsme na Kočce ... !!
Takže na cestu jsme se vydali ve 4 hodiny... xD Dřív jsme nemohli no.. :D .. No takže na kočku jsme šli
přes půl hodky .. Pocestě jsme potkali pár košťat... xD Jinak Na kočce byli nějaký lidi takže jsem s Kenčou
musela bejt v jednom výklenku a nemohla jsem se rozhlidnout až z vrchu.... Ptž jsem jí jusla pořád hlídat ..
Jinak jsme se docela pobavily ... Když jsme šli dom po cestě jsme potkali nějaký cigny a šli kolem Kendys
 tak na dva metry obloukem ... Docela jsem se tomu smála .. Ale kdybych Kendys neznala rozhodně bych
se jí taky bála no... :'( (BOJIM BOJIM ) xD..!
Mno takže domu jsme se vrátili až v 18:00 .. Byly jsme dost utahaný a né jenom Kenča .. Taky v noci pěkně
chrápala .. zase běhala ze spaní jako to dělá... 8) ... Takže dost velká prochájda ... Ale mrzí mě že jsem si 
nevzala foták enbo aspon telefon na pár fotek .. Snad někdy příště .. ! Tak Zas někdy bude článek o 
prochájdě zdarec..!! xD 
 Hlavní živiny

16. září 2008 v 16:13 | Noo_ThE_LA |  Výživa
Sacharidy jsou vedle bílkovin a tuků nejdůležitější základní složkou výživy. Jsou hlavním zdrojem energie a v organismu se mění na tzv. hroznový cukr, který se ukládá do zásoby v játrech a svalech. Nadbytek sacharidů se přeměňuje v podkožní tuk. Asi 20%ní zastoupení sacharidů v potravě zlepšuje využití bílkovin.


Tuky jsou nejkoncentrovanější formou energie. Porovnáme-li stejné množství sacharidů a tuků zjistíme, že z tuků se vyprodukuje více než dvojnásobek energie, než ze sacharidů. Tuky jsou důležitou zásobárnou energie a vitamínů A a D. Ukládání tuků chrání v zimě psa před chladem. V potravě by měly být zastoupeny v poměru 5-20% podle zatížení psa.

Pro nejlepší start do života 2.díl

14. září 2008 v 18:54 | Noo_ThE_LA |  Výživa
3. Krmivo by mělo být určeno přímo pro daný věk mláděte a u psů velikost plemene

Krmiva pro štěňata a koťata je vhodné volit mezi krmivy s označením premium nebo superpremium. Za vývojem těchto krmiv stojí vždy některá z vědeckých organizací, která se zabývá výživou a má k dispozici veškeré vybavení (přístroje pro laboratorní analýzu vstupních surovin a výsledných produktů).
Krmiva pro štěňata jsou rozdělena do kategorií nejen podle věku štěněte
(většinou od odstavu ve věku 6 - 8 týdnů až do dosažení dospělosti ve věku 12 měsíců), ale i podle nutričních nároků jednotlivých plemen:
· Malá a toy plemena nárokují větší obsah energie, menší velikost granulí.
· Velká a obří plemena naopak potřebují krmivo se sníženým obsahem energie a vápníku pro zajištění kontrolované rychlosti růstu (překotně rychlý růst má za následek vývojové poruchy skeletu). Je také vhodné, aby krmivo pro štěňata velkých plemen obsahovalo L-karnitin, popř. jinou složku, která je schopna zabezpečit budování pevného svalstva, napomáhat při přeměně tuků na energii a tak předcházet obezitě, která je zvláště u štěňat velkých plemen nežádoucí a je také jedním z predispozičních faktorů pro rozvoj onemocnění skeletu. Dostatečně účinným množstvím se rozumí obsah ve stovkách miligramů L-karnitinu na kilogram krmiva.

4. Součástí krmiva by měl být komplex biologických antioxidantů

Mezi požadavky, na které se v poslední době majitelé zaměřují, patří i poptávka po krmivu bez obsahu umělých barviv, konzervantů a syntetických antioxidantů.
Vhodná kombinace antioxidantů (např. vitamín C, vitamín E) přírodního původu
dokáže:
· povzbudit a udržet dobrou funkci imunitního systému (a tím předcházet onemocněním)
· zlepšit postvakcinační reakce štěňat a koťat (tzn. zvýšit po vakcinaci titr protilátek, které poskytují mláděti lepší ochranu proti danému onemocnění) a zmírnit možné nežádoucí reakce po vakcinaci (teplota, ospalost, nechutenství)
· zmírnit důsledky stresové zátěže, která je způsobena změnou prostředí
a socializací štěněte nebo kotěte

5. Krmivo by mělo mít vynikající chutnost.

Chutnost by však neměla být založena na zvýšeném obsahu soli nebo tuku (rizikové faktory pro onemocnění ledvin, nadváhu, onemocnění kloubů atd.).
Krmivo s vynikající chutností zlepšuje ochotu štěňat a koťat nové krmivo přijímat. Ideální je, pokud je štěně nebo kotě po odstavu nebo po přechodu k novému majiteli krmeno stejným typem krmiva, jakým bylo krmeno u původního chovatele. Postupně je možné uskutečnit převedení na nový druh krmiva dle speciálních nároků štěněte.

6 . Krmivo by mělo mít vysokou stravitelnost


Stravitelnost krmiva je dána kvalitou vstupních surovin (u špičkových krmiv může být stravitelnost proteinů např. až 80 - 90%). Vysoká stravitelnost krmiva snižuje zátěž a možnost podráždění trávicího traktu, způsobené odstavem, převedením na tuhé krmivo (převedení z mateřského mléka na konzervy nebo granulát) nebo změnou prostředí.

7. Krmivo by mělo obsahovat esenciální mastné kyseliny, především omega-3
(popř. v kombinaci s omega-6 mastnými kyselinami)

Bylo prokázáno, ža obsah omega-3 mastných kyselin (především DHA -dokosahexaenové a EPA - eikosapentaenové) v krmivu pro štěňata a koťata má blahodárný vliv na rozvoj poměrně nezralého mozku a zraku, čímž se mládě stává vnímavější, lépe se seznamuje s novým prostředím a následně je také bystřejší a lépe cvičitelné.
Omega-3 mastné kyseliny mají také kladný vliv na stav kůže a srsti. Tyto mastné kyseliny lze doplnit také speciálními doplňky výživy, ale klinickými studiemi bylo prokázáno, že účinnější je jejich působení tehdy, pokud jsou přímo součástí kompletního krmiva. Výrazný je také protizánětlivý účinek omega-3 mastných kyselin. Proto bývají s úspěchem zařazovány do terapie mnoha onemocnění (jsou součástí ledvinových klinických diet, speciálních diet pro zmírnění bolestivosti a zlepšení pohyblivosti u psů a koček s artrózou apod.).

8. Krmivo by mělo udržovat Vaše štěně nebo kotě v ideální kondici

Vždy je důležité dodržovat doporučené dávkování krmiva a následně sledovat vliv příjmu doporučené denní dávky krmiva na výživný stav a celkovou tělesnou kondici. Pokud si sami nevíte rady, jak je na tom Vaše štěně nebo kotě s kondicí, přibýváním na váze, popř. s rychlostí růstu, poraďte se se svým veterinářem. Pravidelná kontrola hmotnosti je u rostoucích jedinců velmi důležitá.


Požadavků na správnou výživu štěňat a koťat je opravdu mnoho, nabídka trhu je však pestrá a stačí si jen správně vybrat. Pokud si nejste s výběrem jisti, požádejte o radu takového veterináře, který Vám poradí i s výživou.
To, co pro vaše štěně a kotě uděláte v prvním roce, se bude odrážet v celém jeho dalším životě a také v kvalitě vašeho společného soužití. Ani dosažení roku věku by však nemělo být pro majitele impulsem k tomu, aby na správnou výživu přestal dbát. Kvalitní a vyvážené krmivo totiž dokáže výrazně ovlivnit jak kvalitu života zvířete, tak i jeho dél.
zdroj: muj-pes.cz

Pro nejlepší start do života-1.díl

14. září 2008 v 18:50 | Noo_ThE_LA |  Výživa

Pro nejlepší start do života

Přinesli jste si domů štěně nebo kotě? Teď tedy začne opravdová zábava! Vybírání jména, potřeb, obojku, první seznamování s novým domovem, hry a dovádění. Ale pozor, ne vždy je situace tak ideální. Nemusí se vždy jednat o mládě, které je zdravé, čisté, z dobrého chovu a plné energie.

Pes a kolo

14. září 2008 v 18:45 | Noo_ThE_LA |  Výcvik

Pes a kolo

Dopravní předpisy jsou neúprosné, běh u kola hodnotí jako přestupek a jestliže vás přistihnou, obvyklá pokuta je 1000 Kč, což dovede výjezd s pejskem na kole pořádně otrávit. I ovladatelný a naučený pes běhu u kola se může lehko stát účastníkem dopravní nehody a s ním stejně i vy. Stačí, když ho náhle napadne cizí pes, běžící kolem. Pro bezpečnou a příjemnou projížďku vyberte proto raději lesní či polní stezku, kde zároveň nebudou trpět polštářky tlapek psa a zmírní se otřesy páteře, které tvrdý asfalt nesvědčí.
Běh u kola je doporučen až u psů, kteří mají ukončený kosterní vývoj, u citlivějších plemen na kloubní poškození, jako jsou retrívři a molossové, je to až po roce a půl, někdo ho pro tato plemena nedoporučuje vůbec.

Kenča- na pískovně...

7. září 2008 v 18:33 | Noo_ThE_LA |  Kenča-fotky
Tady jsou fotky s Kenynou.... Fotila jsem je někdy před prázkama ... Na písokovně... Přídou mi docea goody ale pár jich je mázlejch... Bohužél mi jsem nejdou dvě fotky dát tak jich je jen 8!
Počet : 8
fotografií
Tady jsou ↓

Jsem zase z5..!

7. září 2008 v 18:00 | Nutelaa |  !News!
Čaweeesky lidi tak já váš zdravwim po prázkách který jsem si užila dost naplno! Asi tak jako každej byly fakt good...!! Omlouvám se že jsem nepsala ale už to nebude jako dřív na blog dám článek asi tak obden a třeba jen dva ale určo se to pak někdy vrátí do straejch kolejí... Hlavně v zimě když neni co dělat...! A ted zezačátku budou jako články hlavně fotky.... Dneska jsem jedny dam jeste newím jaký...! Tak papky MvMR!