Prosinec 2007

1.Kolo soutěže psí kukuč

30. prosince 2007 v 22:44 | Nutelaa |  *Soutěže*
Je tu prwní kolo psí soutěžě o nej kukuč.Bude bojowat 6 pejsků.Taky podle toho to bude dlouhý,budou tři kola v každým vypadne jeden pejsek.Pár hlásků si budete muset sehnat.Jako to obvyle všichny dělaj.Tady jsou ty pejsci↓
Alánek
Jamie↓
Viky↓
Sanny↓
Beky↓
Frodo↓
Tak to jsou všechny uličníci↑

Soutěž o nejhezčí kukuč pejska!

28. prosince 2007 v 22:26 | Nutelaa |  *Soutěže*
Ahoj všéchny vás zdrawim je tu další soutěž o nejhezčí kukuč pejska!To znamená o nejhezčí pohled.Do komentáře mi prosím napište jméno vaše a pejska....plemeno pejska....něco o něm.....Fotku pejska mi pošlete na můj mail nutelaa@seznam.cz alespon 2 fotografie.Tak newáhejte a hned se přihlašte.Budeme s Kenčou moc rádi.!.!:o)))

Diplom-4

25. prosince 2007 v 20:18 | Nutelaa |  Moje cenky
Další diplomek!

Diplom-3

24. prosince 2007 v 11:54 | Nutelaa |  Moje cenky
Další výhra od Niwary!!

Diplomy za bleskowku-1

23. prosince 2007 v 20:14 | Nutelaa |  Vaše výhry
Pro Aďu!
Pro IviS!
Pro Niwaru!
Snad se wám aspoň trošku líběj.

bleskowka-1

23. prosince 2007 v 15:41 | Nutelaa |  *Bleskajdy*
Je tu nová bleskowka!Č.1!
1.Ahojík
2.Jak se máš?
3.Máš psa?
4.Jestli jo jakého,jestli ne chtěl/a bys ho?
5.Máš nějaké zvíře?
6.Jetsli jo jaké,jestli ne chtěl/a bys ho?
7.Líbí se ti můj blog?
8.Co bys tu změnil/a?
První tři maj diplom!
A dopište co na diplom!
pa

Diplom-2

23. prosince 2007 v 7:31 | Nutelaa |  Moje cenky

Diplom-1

23. prosince 2007 v 7:29 | Nutelaa |  Moje cenky

Můj diplom

23. prosince 2007 v 7:28 | Nutelaa |  Moje cenky

Rozvrh hodin-psi

22. prosince 2007 v 14:03 | Nutelaa |  Moje díla!
Dnes jsem se nudila a udělala jsem si wlastní rozvrh hodin.Samozdřejmně se psema.Tady jsou doufám že se vám líběj.Daly jsme si na nich s Kenčou práci!!!Tak napište komentík!:o))
A ten druhej!

Porod u feny

21. prosince 2007 v 22:21 | Nutelaa |  Pohlavní život

Porod feny

"Štěňata si sama řeknou, kdy má začít porod". Ač to vypadá asi trošku "uhozeně", je to pravda. Působením hormonů nadledvinek plodu (fetální glukokortikoidy) dochází k uvolnění estrogenů (samičí pohlavní hormony) v placentě a to vede následně k zvýšení produkce tzv. prostaglandinů (tkáňové hormony, v tomto případě produkované přímo v děloze). Ty ukončí činnost žlutého tělíska, které udržuje graviditu ( mají tzv. luteolytický účinek ) a uvolní krček děložní. Následné hormonální změny vedou k vyvolání děložních stahů a vypuzení plodů.

Stadia porodu

V první fázi dochází k uvolnění děložního krčku a jeho úplnému otevření. Objevují se také děložní stahy, ale zatím bez stahů břišní svaloviny. Tyto kontrakce proto nejsou na zvířeti v podstatě patrné. Zvýrazňuje se chování popsané v předchozích odstavcích. Může se objevit výtok plodových vod (slámově zbarvená, lehce viskózní tekutiny připomínající vzhledem moč). Tato fáze trvá průměrně 6 - 12 hodin, v krajních případech to ale může být déle než 24 hodin. Vzhledem k jejím ne úplně specifickým příznakům ji může majitel klidně "přehlédnout".

Druhá fáze začíná úplným otevřením krčku děložního a zapojením se břišního lisu do porodu. Končí vypuzením plodu, kde zároveň začíná třetí fáze. Ta de facto končí vypuzením placenty, což se většinou děje v odstupu několika minut po vypuzení plodu. Poměrně často odchází dvě placenty až poté, co se narodili dvě štěňata bez placenty. Fena s více než jedním štěnětem tedy osciluje mezi druhým a třetím stadiem. Štěňata se rodí většinou hlavičkou napřed, ale ani zadní poloha nemusí být na závadu. Ještě v porodních cestách praská první z váčků, ve kterých je štěně skryto. To umožní dodatečné zvlhčení porodních cest a usnadní se tak cesta štěněte do vezdejšího světa. Druhý obal je rozkousnut či rozlízán fenou (u prvniček je někdy nutné za ně v tomto okamžiku zaskočit a štěně z obalu promptně vybavit). Fena také velmi intenzivním lízáním zbaví štěně všech plodových obalů a zejména touto masáží umožní nastartování normálního dýchání. V případě, že se k opečování nemá, je opět řada na majiteli. Musí velmi důkladně novorozence osušit, vybavit zbytky plodové vody z dutiny ústní a nosní a intenzivním třením štěně oživit. Dovoluji si jen upozornit, že mokré štěně je velmi kluzké a pro laika může být problém jej udržet (či spíše nepustit). Štěně lze v této fázi přirovnat k mokrému mýdlu. Držíme jej v dlani jedné ruky (tělíčko), hlavičku přidržujeme mezi palcem a ukazováčkem. Druhou rukou jej třeme suchým hadříkem a přidržujeme. Fena popř. majitel také přetrhne pupeční šňůru. Na rozdíl od feny majitel použije na podvázání pupečního provazce nit a konec pahýlu vydezinfikuje. Provazec je optimální přetrhnout tahem, tj. nestříhat, zhruba 4 cm od pupíku. Přetržení tahem omezí riziko krvácení i vstupu infekce. Co nejdříve po porodu by se mělo štěně napít mleziva (mléko se tvoří až druhý - třetí den po porodu). Mlezivo obsahuje velké množství látek důležitých pro jeho život. Snažíme se jej tedy přiložit ke struku, jestliže to samo nezvládá. Matka má většinou tendenci sníst vyšlé placenty. Není příliš vhodné nechat ji sežrat víc než 2 - 3, protože by je spolehlivě vyzvracela. A zbytečně se tak vyčerpala.

Třetí fáze - délka druhého a třetího stadia je od několika málo hodin až do 36 hodin (zejména feny s více jak 8 štěňaty). Platí, že od zapojení se břišního lisu (tedy od objevení se viditelných kontrakcí) do porodu prvního štěněte by nemělo uplynout více jak 1 hodina. Intervaly mezi štěňaty by se měli pohybovat v rozmezí 15 min až 1 hodiny za předpokladu intenzivního tlačení. Pauzy delší 60 minut jsou již podezřelé a je na místě věc konzultovat s veterinářem.

Diplomy ze soutěže o nej psa!!!

21. prosince 2007 v 20:20 | Nutelaa |  Vaše výhry
Ahoj.jsou tu diplomy ze soutěže o nejhezčího pejska.Doufám že se vám budou líbit.Někdy ted tu bude nová soutěž ještě newim jaká.Tak se zatim mějte a přejeme s Kenčou hezké Vánoce!PA =)Tady jsou
Pro Sáru!
Pro Rockyho!!
Diplom pro vítěze této soutěže!!!FRODO!!!

Konec soutěže

21. prosince 2007 v 16:56 | Nutelaa |  *Soutěže*
Je to tu je tu konec soutěže na 1 mistě je krásný pejsek FRODO na 2 Rocky a na 3 Sára!Byl to welkej souboj.I přesto že jsem se několikrát omlouwala že mi wypadla ta anketa a newim proč tak někdo z toho dělal doví co.Nejpozdějc zítra budou dipláče.Jsem ráda jak tato soutěž dopadla a proím nezlobte se na mě!
Máme tu vítěze!!!Jupííííí
JÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉ!!!:o)

2.kolo soutěžě o nej.psíka

18. prosince 2007 v 20:16 | Nutelaa |  *Soutěže*
Ahoj je tu druhé kolo o nejhezčího psíka.To první kolo jsem zkončila dřív protože to druhé kolo bude až do pátku.Aby bylo hodne hlasů.O víkendu se jsem moc nedostanu.Bohužel do druhého kola se nedostala Batunka která měla 2 hlasy.:o))Tak někdy příště.Takže máte na druhé kolo čas do pátku.Bude to velmi nerozhodné kolo.Tak se těšim až budte bojovat.Dál postoupili Sára,Rocky a Frodo!Tak neváhejte a hlasujte:D!
Frodo!
Rocky!!
Sára!!!

Fotky z podzimu

18. prosince 2007 v 14:50 | Nutelaa |  Ostatní-fotky
Jednou jsme si s Týnou vyšly na procházku se psema na Mostnou horu a vyfotili jsme si krásně fotečky stromů.Tak se koukněte a písněte nějakej komentík:D!

Letní fotky:nebe

18. prosince 2007 v 14:04 Ostatní-fotky
V létě 07 jsem si sama nafotila krásný fotečky nebe.Mam jich hafo ale vybrala jsem ty nej.Tak se vám snad budou líbit.Tak napište nějakej ten komentík a s Kenčou víme že se vám líbej naše fotečky.!!!:o)))

1.Kolo soutěže o psech

17. prosince 2007 v 18:54 *Soutěže*
Takže je tu první kolo soutěže o nejhezčího pejska.Bohužel to odstartujeme jen se čtyřma krásnýma pejskama.Myslela jsem že jich bude víc ale musíme to stihnout do Vánoc.Budou dvě kola tajtý soutěže.A bude to veliký souboj protože pejskové jsou moc krásný tady jsou!:o)))!
Tady je Sára.Moc krásná a roztomilá fenečka.
Další roztomilej pejsek Rocky!
Dalši hezounkej pejsem Frodo!!
A poslední fenečka,také krásná.Barunka!:o))

Soutěž o nejhezčího pejska!

14. prosince 2007 v 20:25 *Soutěže*
Je tu nová soutěž o nejhezčího pejska!Napište mi do komentáře vaše jsměno a pejska,pak něco málo o pejskovi,váš blog.A pošlete mi na můj email vaší fotku psa!:nutelaa@seznam.cz!!!!!Těším se až budu moc soutěž začít.Tak neváhejte a přihlašte se do soutěžě.

Jsem v soutěži o nej.zimní design

11. prosince 2007 v 18:50
Ahojíky,všechny vás zdravim na mojim blogu o psech.Jsem v soutěži o nej zimni design.Na blogu www.camilli.blog.cz jsem tam jakoNutelky blog tak prosím hlasněte.A přidťe znovu,brzo tu založim bleskovku nebo SoNP.Tak se mějte a díky za hlasy.

Povely při chuzi

7. prosince 2007 v 14:19 Povely
FUJ
Nesmírně důležitý povel, který rovněž může zachránit život. Je to povel, pod kterým by si štěně mělo představit jakoukoliv nežádoucí činnost. Prostě něco, jako u lidí NE!
Může to být pojídání výkalů či jiných odpadků venku, skákání na lidi venku i doma, okusování předmětů, které tomuto účelu neslouží, nebo surové kousání vás samých, tahání ubrusu ze stolu, trhání lemovací lišty od lina, konzumace jídla ze stolu či linky apod.
Tento povel jsou štěňata schopna pochopit velice rychle, problém je spíše se 100% úspěšností. Na to, abyste byli úspěšní, potřebujete trpělivost a důslednost. Např. pokud pejsek rád venku něco pojídá, nemůžete jej venčit bez vodítka, protože pokaždé, když se pokusí něco sebrat, mu v tom můžete (pokud je na vodítku) okamžitě zabránit. Přiměřeně škubnout vodítkem a říci: "FUJ!" Na povely typu "Tohle papat nesmíš, bolelo by tě bříško!" nebo "Ty prase, cos to zase sežral?" ihned zapoměňte, pes vůbec neví, co si to mumláte, ale jasné FUJ! pochopí hned. Pokud pes i přes vaši snahu něco sezobl, snažte se mu to z tlamy vyndat (byť by to bylo sebenechutnější). Časem když řeknete FUJ!, pes bude ochoten to, co vzal do tlamy, i vyplivnout. Při nácviku tohoto povelu nedělejte vyjímky, jedině tak pes opravdu pochopí, co po něm chcete.
Je třeba si uvědomit, že pes může venku sežrat mnoho nebezpečných věcí a dokonce i jedovatých návnad, které mu mohou přivodit vážné zdravotní potíže nebo dokonce i smrt. Další případ, kdy může tento povel ochraňovat zdraví či život vašeho psa, je např. když je zvyklý stahovat věci ze stolu. Pokud pes velikosti jorkšíra stáhne ze stolu ubrus s těžší vázou a ta mu skončí na hlavě, můžete si jen gratulovat, pokud se "pouze" zranil. I doma může pes pozřít mnoho nebezpečných věcí, proto pejska tento povel určitě naučme.
ZPÁTKY
Tento povel je takovou pomůckou pro vás, když chcete např. vyjít ze dveří a přitom nesmést vašeho psíka, který se hrne ke dveřím jako první. Dle psí hierarchie byste měli ze dveří a do dveří vždy chodit první vy, je to lepší i kvůli ovládání a poddajnosti vašeho psa, ale má to i jiné aspekty. Komu z vás se např. nestalo, že jste při otevírání dveří přiskřípli dveřmi nohu vašeho psa. Je to velice bolestivé a u malých plemen i nebezpečné z hlediska úrazů nohou. Léčba zlomenin u miniaturních plemen je nákladná a komplikovaná, tak proč se jí nevyhnout jednoduchým povelem (cílem by mělo být, že pes ustoupí za vás a vy v klidu otevřete dveře a vyjdete ven).
Venčení není vláčeníPOMALU
Dost často můžeme vidět, jak pes venčí pána a ne pán psa. Člověk je vláčen od jednoho stomu ke druhému a v zimě je rád, když se někde nesmekne. Nebo jiný případ. Jdete běhat se svým psem, on je celý natěšený a táhne jako splašený, ale vy ještě musíte zdolat pár silnic a chodníků a potřebujete, aby šel spořádaně. K tomuto účelu se hodí povel "pomalu". Jakmile začne pes nepřiměřeně napínat vodítko, je třeba jej usměrnit škubnutím a povelem "pomalu". Některá plemena nebo jedinci to mají v krvi (zejména špicovití psi a psi určení k saňovým sportům) a je dost těžké jim to vysvětlit, ale v poslední době se i na našem trhu dají sehnat tzv. Halti ohlávky, které této nežádoucí činnosti velice dobře brání.
STŮJ
Není od věci naučit psa povel "stůj". Dá se použít při nutné manipulaci se psem jako je česání, koupání, návštěva veterináře apod., ale také nasazování obojku (když vám pes při nasazování obojku skáče radostí do obličeje nebo běhá po chodbě, není to nic příjemného). Také je dobré naučit tento povel psa při přecházení silnice. Když přecházíte silnici, musíte se rozhlédnout a v tu chvíli by vás pes rozhodně neměl tahat do silnice, ani do ní sám vbíhat. Je to nebezpečné pro vás oba. Časem si pes může vytvořit příjemný návyk respektovat vozovku a bude opatrný, i když bude na volno.
Co říci závěrem ?
Malý pes je také pes a nepodceňujme ho jen proto, že stále vypadá jako štěňátko. I on se musí učit vás respektovat a vy ho můžete svým výcvikem také chránit.