Smutný přiběh techto zvířat

14. října 2007 v 18:22 |  Psí příběhy

Fido, Sisi a Bobinka potřebují pomoc!

Fido, Sisi a Bobinka potřebují pomoc!
Vydáno dne 09. 04. 2006 (4045 přečtení)
Obracíme se na všechny milovníky zvířat s prosbou o pomoc při záchraně a léčbě tří poraněných zvířat bez domova. Moc prosíme všechny, kteří mohou finančně pomoci na konto Nadace na pomoc zvířatům, abychom mohli zaplatit operace a léčby našich svěřenců, kteří jsou odkázáni na nás.
Nadace bohužel funguje jen ze sponzorských darů a nemá prostředky na to, aby mohla pokrýt náklady za operace a celou léčbu. Ale i přesto se snažíme těmto nebohým zvířatům pomoci a zachránit jim život. Však už jen název napovídá tomu, že se snažíme zvířatům pomoci, aniž bychom museli použít z důvodu finanční tísně tu nejjednodušší a nejlevnější cestu-utracení. Nechceme těmto zraněným zvířatům brát životy, když jejich svízelné situace můžeme řešit.
Jedná se o dvouletého kocourka Fida, tříměsíční kočičku Sisi a osmiletou fenku jezevčíka Bobinku.

FIDO

Fido byl nalezen zraněný a nepohyblivý u cesty, nejspíše poražen autem. Utrpěl frakturu pánve ( kyčelní kosti), luxaci kyčelního kloubu, zdevastování kloubního pouzdra a měkké tkáně a zhmoždění močového měchýře a také tržné rány na ocase. 4.4. 2006 se Fido podrobil dvojoperaci, při které byla provedena osteosyntéza pánve a reponování kyčelního kloubu a jeho fixace.
Fido
Z důvodu zdevastování měkké tkáně na ocase je bohužel narušeno prokrvování a ocásek se ještě bude muset amputovat. První těžkou operaci zvládl Fido velmi dobře, citlivost v obou končetinách je a již se pokouší o pohyb. Má dobré předpoklady k úspěšnému vyléčení. Dobře baští, rád se mazlí a bojuje.
Fido

SISI

Sisi byla nalezena 29.03.2006 na sídlišti s polámanými předními packami. Utrpěla fraktury obou předních končetin, z nichž jedna byla tříštivá fraktura loketní a vřetenní kosti, došlo také ke zdevastování měkké tkáně.
SISI
Sisi RTG před
Dne 30.03.2006 se Sisi podrobila operaci, při které byla provedena osteosyntéza, kdy se tato těžká zlomenina fixovala šrouby. Druhou frakturu fixuje termoplastická dlaha. Sisi se po této těžké operaci velice dobře zotavila, hned začala baštit a cítila se dobře, takže naštěstí nebylo nutné kočičku zatěžovat infuzí.
Sisi
Sisi RTG po operaci
Bohužel, v průběhu rekonvalescence začaly komplikace. V operované pacince nebylo obnoveno krvení a začalo docházet k otoku a odumírání. Proto jsme museli přikročit k amputaci celé končetiny, která se provedla dne 04.04.2006.
Sisi
Sisi se s narkózou opět velmi dobře vyrovnala a hned druhý den po operaci začala velmi dobře baštit, také měla náladu se mazlit a chová se, jako by si ze svého "nového hendikepu" nic nedělala. Sisinka je neuvěřitelně statečná a silná a v žádném případě se nepoddává svému zranění. Má velikou chuť do života a kdybychom pomýšleli na utracení, jistě bychom si to dlouho vyčítali, že jsme takovéto kočičce, plné energie a chutí žít, tuto možnost vzali.
SISI

BOBINKA

Bobinka k nám přišla 03.04. ještě se svým páníčkem, který ji přišel utratit. Hlavním důvodem pro utracení byly zdravotní i finanční problémy majitele a tím silnější byl důvod, že Bobinka měla silný zánět dělohy, do té doby neléčený, již delší dobu ani nežrala a zdravotní problémy byly patrné.
Bobinka
Majitel přišel, až byl zánět hodně rozšířen a fenečce šlo o život. Při konzultaci s panem doktorem se dohodli na tom, že se fenky vzdá a my ji dáme šanci na život, budeme operovat a po doléčení fenečce najdeme nový domov. Tak se Bobinka podruhé narodila a zároveň přišla o páníčka. Myslíme, že jsme udělali správně, protože Bobinka chce žít a jistě najde zodpovědnějšího páníčka, který ji nenechá na holičkách a bude mít před sebou ještě polovinu plnohodnotného života. Ještě týž den byla pyometra operována a přitom se vyoperovala celá děloha. Bobinka zvládla operaci dobře a nyní je v léčení. Momentálně její léčba spočívá v podávání infuzí, jelikož Bobinka nežere a také podávání podpůrných léků a antibiotik.
Bobinka
Konto Nadace-bankovní účet: 94-4366360287/0100
Pokud můžete jakkoli pomoci, upřímně Vás žádáme o jakoukoli peněžitou částku. Budeme moc vděčni za podporu a tudíž i spolupráci na záchraně těchto tří zvířátek. Samozřejmě Vás budeme o průběhu léčení informovat a aktualizovat nové zprávy
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 adela adela | 20. ledna 2008 v 18:02 | Reagovat

chudacci...ale aspon je ty lidi nenechali utratit a snazili se jim pomoct

2 adela adela | 20. ledna 2008 v 18:02 | Reagovat

chudacci...ale aspon je ty lidi nenechali utratit a snazili se jim pomoct

3 adela adela | 20. ledna 2008 v 18:02 | Reagovat

chudacci...ale aspon je ty lidi nenechali utratit a snazili se jim pomoct

4 adela adela | 20. ledna 2008 v 18:03 | Reagovat

chudacci...ale aspon je ty lidi nenechali utratit a snazili se jim pomoct

5 adela adela | 20. ledna 2008 v 18:03 | Reagovat

chudacci...ale aspon je ty lidi nenechali utratit a snazili se jim pomoct

6 adela adela | 20. ledna 2008 v 18:03 | Reagovat

chudacci...ale aspon je ty lidi nenechali utratit a snazili se jim pomoct

7 adela adela | 20. ledna 2008 v 18:03 | Reagovat

chudacci...ale aspon je ty lidi nenechali utratit a snazili se jim pomoct

8 OND OND | 7. září 2008 v 17:05 | Reagovat

Jste borci

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama